27 yaşındaki Erasmus öğrencisi Berkehan Gündoğan Malaga’da hayatını kaybetti

Çankaya Üniversitesi İngilizce Mütercimlik ve Tercümanlık Bölümü’nü birincilikle bitiren 27 yaşındaki Berkehan Gündoğan, Malaga Üniversitesi’nde (UMA) Mütercim Tercümanlık Yüksek Lisansı’nda okuyordu.

Berkahan’ın Carabeo sahilindeki uçurumdan düştüğü ihbarı çarşamba akşamı saat 19.15’te 112 Acil Servis telefonuna bildirildi. Sağlık ekipleri acil olarak olay yerine gittiklerinde gencin hayatını kaybettiğini belirlediler. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Berkahan’ın olay sırasında yalnız olup olmadığı da araştırılmaya başlandı.

Berkehan Gündoğan (sol)

Ölüm haberi Malaga Üniversitesi’nde büyük üzüntüye neden oldu.

Üniversite yönetimi, üç günlük resmi yas ilan etti. Kampüste bayraklar yarıya indirildi.

Rektör Teodomiro López Navarrete, acı haber nedeniyle büyük üzüntü ve şok yaşadığını belirterek, “Tüm üniversite camiası adına Çankaya Üniversitesi rektörüne başsağlığı dileğimizi ilettik” dedi.

Rektör Navarette, ayrıca Berkehan’ın ailesine saygı ve dayanışma göstergesi olarak UMA’da 20 Haziran Perşembe gece yarısından 25 Haziran gece yarısına kadar uzanan üç günlük yas ilan eden ve bayrakların yarıya indirilmesini öngören bir kararı da imzaladı. Bugün de üniversitede saat 12.00’de Berkehan için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacak.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir