Kapadokya’da Sıcak Hava Balonu Acil İniş Yaptı

Kapadokya’nın Göreme beldesinde gerçekleştirilen bir sıcak hava balon turu, iniş sırasında beklenmedik bir ters rüzgarla karşılaşarak acil bir durum yaşadı. Turda bulunan 20 turist, pilot ve yardımcı pilotun bulunduğu balon, vadi yamacındaki kayalıklara sürtünerek zorunlu bir iniş gerçekleştirdi.

Olayın hemen ardından bölgeye sağlık ekipleri, jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İhbar üzerine hızla harekete geçen ekipler, balonun bulunduğu kayalıklara ulaşarak içindekilerin güvenli bir şekilde tahliyesini sağladı.

“KAYALARA SÜRTEREK İNİŞ YAPTIK”

Balonun pilotu Caner Uzun, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Paşabağı bölgesinde saat 05.20’de kalkış yaptık. Çavuşin harabeleri, Zelve Açık Hava Müzesi’nin üzerinde gezip Aşk Vadisi içinde turumuzu tamamladık. Daha sonra Aşk Vadisi karşısına iniş planladık. O anda ters bir rüzgar geldi. Kayalara sürterek iniş yaptık. Hiçbir misafirimizde yaralanma veya herhangi bir sıkıntı yok. Hepsi otellerine geçti.” diye konuştu.

Balondaki yolculardan Portekizli Rosa Silva Mesquita, olayın nasıl yönetildiğini ve ekipten aldıkları destekten memnuniyetlerini dile getirdi. Mesquita, “Pilot bize sürekli güven ve rahatlık verdi” diyerek ekipmanlarla ilgili yaşanan sorunların hızlıca çözüldüğünü ve herhangi bir yaralanma yaşanmadığını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir