Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, Yüksek Seçim Kurulu Ankara İl ve Merkez İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldı

Özarslan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da katılımıyla Keçiören Belediyesinde gerçekleştirilen coşkulu devir teslim töreniyle resmi mührü de alarak görevine başladı.

BİNLERCE VATANDAŞ KATILDI

Devir teslim töreninin coşkusunu yaşamak isteyen binlerce vatandaş Keçiören Belediyesi önünde toplandı. Mansur Yavaş ve Mesut Özarslan’ı şarkı, türkü ve halaylarla karşılayan vatandaşlar ellerindeki Türk bayraklarıyla mutluluklarını ortaya koydu.

DR. MESUT ÖZARSLAN: İLK İŞİMİZ ‘T.C.’ YAZISINI TAKMAK

Keçiörenlilere hitaben konuşan Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan konuşmasına teşekkür ederek başladı. İlk işlerinin T.C. yazısını Keçiören Belediyesi tabelasının önüne eklemek olduğunu dile getiren Özarslan, “ilk işimiz ne olsun? İlk işimiz T.C. yazısını Keçiören Belediyesinin önüne yazdırmak olsun” dedi.

“ÖZARSLAN, BİR PARTİNİN DEĞİL HALKIN PARTİSİNİN İNSANIDIR”

31 Mart Yerel Seçimlerinde 22 yıllık saltanatın yıkıldığını söyleyen Özaslan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Milletçe 31 Mart günü büyük bir demokrasi sınavı verdik. İrademizle sandıklara gittik ve vatandaştık görevimizi yerine getirdik, irademizi tecelli ettirdik. Büyük bir demokratik olgunluk neticesinde gerçekleştirilen oylama ve milli irade ile Keçiören Belediye Başkanı seçildik. 22 yıllık saltanatlarına güvenerek yine kazanacaklarını iddia ettiler. Devletin varlık nedeninin, millete hizmet etmek olduğunu unutan bu kişiler kendi kararlarını millete dayattıklarını düşünüyorlardı. Ama nafile nafil… Millet, hele de aziz Türk milleti gereğini yapar. Biz bunu her zaman söyledik ve iddia ettik. Sizler de gece demediniz, gündüz demediniz. Büyük bir azimle bu kardeşinize sahip çıktınız. Elhamdülillah gereğinde evlerinizi, evlatlarınızı ihmal ettiniz. Akrabalarınıza, arkadaşlarınıza, tanıdıklarınıza bizlere oy vermeler için telkinde bulundunuz. Sizler dediniz ki ‘Mesut Özarslan siyasi bir partinin değil halkın partisinin insanıdır.’ Türkiye’mizin birliği Türk milletinin birliği için çalıştık. Sarı saçlı mavi gözlü Atatürk’ümüzün bizlere emanet ettiği ülkemiz için çalışacağız. Rabbime şükürler olsun!”

“SAYIN MANSUR YAVAŞ’I ÖRNEK ALACAĞIZ”

Mansur Yavaş belediyeciliğini örnek alarak toplumun her kesimine hizmet edeceklerini belirten Özaslan şu ifadelerle Keçiörenlilere söz verdi:

“Belediye Meclis Üyesi kardeşlerim, arkadaşlarımla uyumlu bir şekilde sizlere söz verdiğimiz bir şekilde Keçiören’imize hizmet edeceğiz. Çalışırken, hizmet ederken örnek alacağımız kişi sizlerin tasvip ve teveccühlerinizle ikinci dönem Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Sayın Mansur Yavaş olacaktır. Mansur Başkanımız 5 yıllık dönemde halkının tam kalbinin ortasına girdi, beyinlerine kazındı. Ne adına? Fakir adına, fukara adına, guruba adına, yaşlı adına, emekli adına, kimsesiz adına, engelli adına… Onlar benim canım dedi. Feryat eden olduysa imdadına yetişti. Allah nasip ederse aynı şiarla, aynı hizmetleri yapacağız. Ne diyoruz? Hakk’ın hakkı için, halka hizmet belediyeciliği…”

“DENETLENMEKTEN ÇEKİNMEYECEĞİZ, SAYIŞTAY MÜFETTİŞLERİNİN ODASI HAZIR!”

Keçiören Belediyesini borç batağından kurtaracaklarını ve şeffaf belediyecilik anlayışlını hayata geçireceklerini aktaran Özarslan şunları söyledi:

“Keçiören’i, Keçiörenlileri ailemizin bir ferdi olarak göreceğiz. Keçiören Belediyesini borç batağından aldık şu an. Allah nasip eylerse muzaffer edeceğiz. Ve halkımıza hizmet edecek bir bütçe haline getireceğiz. Şeffaf, harcamalarımızı hep birlikte göreceğiz. Açık yayınlanan ihaleleri hep birlikte inceleyeceğiz ve izleyeceğiz. Bizler fakirin, fukaranın, gurabanın, sizlerin hakkını kimseye çaldırmayacağız. Yolsuzluk yaptırmayacağız. Haram yiyeni buradan atacağım. Hiç kimse haramlık yapamaz. Söz veriyorum hepinize. Denetlenmekten çekinmeyeceğiz. Buradan sesleniyoruz. Bakın Sayıştaycı odası yok burada. Ama biz gelince, geleceksiniz. Biz biliyoruz. Ama biz bundan mutluluk duyacağız. Buyurun gelin odanızı da ayırdık. Ve ayrıca hani geçmişte diyorlardı ya ‘çalıyor ama çalışıyor.’ Öyle bir dünya yok. Mansur Yavaş gibi hem çaldırmayacak hem çalışacağız.”

“ESNAFIMIN YANINDA DURDUM”

Kalaba Kent Meydanı’na fuar alanı kurulmasının önüne geçerek vergi veren Keçiörenli esnafı koruduklarını kaydeden Özarsalan, “Biz esnafımızı gezdik. Onlara söz verdik. Üç gündür burada fuar yaptırmaya çalışıyorlar. Ben esnafıma özellikle konfeksiyoncu, giyimci esnafıma söz verdim. Sizleri üç beş kişinin rantına

ezdirmeyeceğim. Ve bugün de bu fuarı kaldırdım. Esnafımın yanında durdum” diye konuştu.

MANSUR YAVAŞ: T.C.’Yİ OLMASI GEREKEN YERE KOYDUK

ABB Başkanı Mansur Yavaş da Keçiörenlilere seslendi. Keçiören Belediyesi hizmet binasında asılı olan “Keçiören Belediyesi” tabelasının önüne Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) tabelasının eklenmesiyle ilgili konuşan Yavaş, 2019 yerel seçimlerini kazandıktan sonra, bir gazetecinin kendisine sorduğu soruyu hatırlattı. Yavaş, “Bir gazeteci ilk seçildiğim 2019’da bana bir soru sormuştu. ‘T.C. tabelasını mı taktınız?’ demişti. Biz de ‘Olması gereken yere koyduk’ dedik. Şimdi de olması gereken yere koyduk” diye konuştu.

“GERÇEK BELEDİYECİLİĞİN NE OLDUĞUNU BİZİMLE YAŞADINIZ”

Yavaş, lafla değil icraatla belediyecilik yapıklarını söyleyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bayram erken gelmiş Keçiören’e… Ankara’ya da Türkiye’ye de çok şükür erken geldi. Öncelikle hepinizi tebrik ediyorum. Gerçek belediyeciliğin ne olduğunu 5 yılda bizimle yaşadınız. Seçim döneminde de icatlarımızı anlattık. Önce ‘hiçbir icraatları yok’ dediler, sonra bizim icatlarımızı kopyalayıp ‘biz fazla vereceğiz’ diyerek devam ettiler. Ama ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Kendiniz görevdeyken hiçbir şey yapmamışsınız, bundan sonra yapacağım diyorsunuz. Hiç kimse inanmadı seçim sürecinde.”

“MESUT ÖZARSLAN KARDEŞİM CESARET ETTİ”

Keçiören belediye başkan adayını belirlerken anket yaptırdığını söyleyen Yavaş, adaylık için Keçiören Belediye başkanı Dr. Mesut Özarslan’ın kararlı ve inançlı olduğunu dile getirdi. Yavaş şunları söyledi:

“Ben bir anket yaptırdım, Eylül-Ekim ayında Keçiören de. Yüzde 50 oy verileceği görülüyordu. Bunun üzerine ‘seçimi kazacağına inanan, bana güvenen bir aday arıyorum’ dedim. Birçok insan gerçekten ilk başta inanmadılar. Ama daha sonra Mesut Özarslan kardeşim cesaret etti. ‘Ben Keçiören’de seçimi alırım’ dedi. Bu bir inanç meselesiydi. Her toplantıda şunu söyledim. ‘Biz Keçiören’i kazanacağız.’ Çok belediye kazanacağız ama Keçiören’in anlamı farklı. Hani futbolda transfer yaparlar ya… Sonra da ‘pastanın üstündeki çilek’ derler. ‘Ankara’da çok belediye alacağız ama pastanın üzerindeki çilek Keçiören olacak’ dedim. Çok şükür Allah’a, bu günleri bize gösterdi.”

REKOR KIRARAK KAZANDIK”

Ankara’yı Türkiye rekoru kırarak kazandıklarını dile getiren Yavaş, “5 yıl önce hiç kimseyi ayırmadan işe başlayıp 5 yıl sonra halkın karşısına geldiğimiz zaman, her zaman böyle kalabalıklar gördük ve icatlarımızı anlattık. Demek ki belediyeciliğimiz kabul edilmiş. Demek ki Mansur Yavaş belediyeciliğinin doğru iş yaptığı tescil edilmiş ki Türkiye rekoruyla Ankara’yı kazandık. Türkiye rekorunu kıran Ankara halkına, bizim yaptıklarımızı onaylayan Ankara halkına sonsuz minnettarım.” diye konuştu.

ŞEFFAFLIK MESAJI VERDİ

Yavaş, hem ABB’de hem de Keçiören belediyesinde şeffaf olunacağını, halkın parasının boş projelere harcanmayacağını belirtti. Keçiören’in, Çankaya ile yarışır hale geleceğini de sözlerine ekledi.

Devir teslim törenine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcıları Gülşah Deniz Atalar ve Aylin Nazlıaka, Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekilleri Semra Dinçer, Aliye Timisi Ersever, Deniz Demir, Tekin Bingöl, Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner, Cumhuriyet Halk Partisi Keçiören İlçe Başkanı Berk Kılıç, Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Ayfer Ayaz ve Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Tolga Turgut katıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir