Sivil Toplum’un Acı Kaybı! Sezai Hazır hayatını kaybetti

Habitat Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Sezai Hazır, aramızdan ayrıldı.

Habitat’ın X’teki sosyal medya hesabından duyurulan üzücü habere göre, “Sivil toplum dünyasında ve Habitat’ta iz bırakan değerli insan, kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sezai Hazır’ı ani kaybımızla derin bir üzüntüyle anıyoruz.

Yoldaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sivil toplum camiasına başsağlığı diliyoruz.

“Gerçek değer, yaşarken kazandığın dostlardır, hayatta ne kadar çok dost biriktirdiğindir.” Sezai Hazır

Cenaze töreni ve taziye ile ilgili bilgiler daha sonra paylaşılacaktır.” ifadeleri yer aldı.

Sezai Hazır, Yıldız Teknik Üniversitesi Jeodezi Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Özel sektör tecrübesinin ardından 1996 yılında, güçlü ortaklıklar temelinde sürdürülebilir kalkınmayı desteklemek amacıyla, teknoloji, girişimcilik ve finansal bilinç alanlarında kapasite geliştirici çalışmalar yapan ve bu alanda topluluk merkezleri kurarak girişimcilere destek olan Habitat Derneği’nin kuruluşunda yönetim kurulu başkanı olarak görev aldı.

Sezai Hazır, halen Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ayrıca, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

1996 – 2002 yılları arasında Birleşmiş Milletler zirvelerinde Türkiye Hükümeti Resmi Heyeti’nde yer alarak, Türkiye’yi temsil etmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir